Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Öğrenci ve Mezun Görüşleri

 Can AKBIYIK :        İşletme Bölümü 2010  mezunu

                        Queen Mary  Londra Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Öğrencisi

“Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü bitirmek bana gerek teorik gerekse pratik yaşam ve iş dünyasına yönelik çözüm odaklı bir vizyon kazandırdı.  Bu bölümde okumakla özelikle pratik meslek yaşamına yönelik edindiğim donanımlar ile bir çok üniversitenin de verdiği teorik altyapıdan ziyade mevcut iş hayatına dair dinamikleri öğrenme fırsatım oldu.  Bu okul, tüm akademik olanaklarına ek olarak bana sağladığı  sosyal imkanlar, aktif okul kulüplerinin varlığı (dans, müzik, tiyatro) ve İstanbul gibi bir şehrin tam merkezinde konumlanması sebebiyle mükemmel bir üniversite hayatı geçirmemi sağladı.”

 Tuğba SARHAN: İşletme Bölümü  3. sınıf öğrencisi

                               Endüstri Mühendisliği Çift Lisans Öğrencisi                      

     "Akademik eğitimime Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde başlamış olmam, bölümümün bana kazandırdığı  pratik-teorik bilgiler, üniversitemin aktifliği ve düzgün arkadaş ilişkileri ile hayatıma bambaşka anlam kattı. Gerek hocalarımızın gerekse asistanlarımızın her zaman için öğrenciye yardımcı ve destek olma düşüncesi üzerine kurulu politikası, bölümümün  içtenliğinin bir göstergesidir. Bölüm derslerimizin  gelecekte iş hayatımızda karşılaşacağımız sorunlar üzerinden anlatılmasının yönetsel becerilerimizi geliştirdiğini düşünüyorum. Ayrıca deneyimleriyle bizlere yol gösteren konukların davet edildiği seminer derslerimizin olması, bizlere teorinin yanında hayatın da içinden çeşitli bakış açıları sunuyor. Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde öğrenci olmakla bilgiye ve başarıya ulaşmadaki ilk ve en önemli adımı attığımı düşünüyorum."

  HÜSEYİN ÜNAL : İşletme Bölümü 2007 Mezunu

                             İşletme Yönetimi Yüksek lisans 2010 Mezunu

                             T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşerlığı

                             Hazine Uzman Yardımcısı

“Öğrencilik yıllarımın başına dönme ve tekrar üniversite okuma imkanı verilse, elbette Yıldız Teknik Üniversitesini ve fakültemi tercih ederdim. Teorik eğitim kadar gerçek hayata yönelik eğitim tarzıyla da farkındalık oluşturan fakültemiz, gerek donanımı ve gerekse öğretim kadrosuyla geleceğimize ışık tutacak vizyon kazanmamızda ve bugünlere gelmemizde önemli bir paya sahiptir. Gerek İstanbul içerisindeki konumu, gerekse doğal mimarisi ve doğayla iç içe olması aslında üniversitemizin keşfedilmemiş güzellikleri diyebilirim. Üniversitemdeki hocalarımın ve arkadaşlarımın, kampüste ve Beşiktaş’ta yaşadığım güzel anılarımın hala içimde canlılığını koruduğunu söyleyebilirim.”

  ÜLGÜN ELİF DÜRÜST : İşletme Bölümü 3. Sınıf öğrencisi

 ‘Neden Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü ?’

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü, bir işletme öğrencisinin geleceğe daha güvenle bakabilmesi ve sağlam adımlar atabilmesi için gerekli olan tüm olanaklara hatta daha fazlasına sahip. Nitelikli öğretim kadrosu, farklı alanlarda etkinlik gösteren aktif öğrenci kulüpleri, yıl içinde gerçekleştirilen seminerler, teknolojik imkanlar, harika bir kampüs ortamı, İstanbul’un göbeğinde sizi bekliyor. Önceleri teknik bir üniversitede işletme okuma fikri beni biraz endişelendirirken artık Yıldız’da bunun bir ayrıcalık olduğunun farkındayım. Çünkü burada size sadece teorik bilgi verilmiyor aynı zamanda bir vizyon kazandırılıyor. Şunu çok rahat söyleyebilirim ki fakültenin kendine özgü bir tarzı var ve burası üniversite hayatının dolu dolu geçmesi için en uygun yer.

 KÜRŞAT İLKAY YILMAZ: İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans(MBA) mezunu

Diasa İnsan Kaynakları Müdürü

 

“Executive MBA yapmaya karar verdiğimde ilk tercihim YTÜ oldu. İyikide öyle olmuş; konusunda uzman öğretim kadrosu ile çok nitelikli bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Proğram doğrultusunda işin ciddiyetini hiç bozmadan tüm dersler tamamlandı. Bitirme projeleri pratikte ve kendi şirketlerimizde uygulanabilecek konulardan seçildi. Halen dönem sonu projelerinden yararlanıyorum. Ayrıca hem hocalarımız hem de sınıf arkadaşlarımızla, kalıcı dostluklar kurduk, yeni kaliteli bir çevre kazandık. Heryıl yaptığımız brunchlar bunun göstergesi. İyiki Yıldız’lı olmuşum.”

 

ŞEBNEM KIZILIRMAK: İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans(MBA) mezunu

GökdenizEdenred Turkey

Financial Control & Credit Manager

  “ Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans ve İşletme Bölümü Yüksek Lisans mezunuyum. İş dünyasına adım atmadan önceki ilk adımlarımı Yıldızda atarak sevgi ve saygının daima hissedildiği bir ortamda, değerli hocalarımdan hem teknik hemde yetkinlik bazlı bilgi ve deneyimlerimi geliştirme fırsatı yakaladım. Değişen ve gelişen dünyada değişimlere ayak uydurmaktan öte bu değişim ve yeniliklerin yaratıcısı olmayı amaç edindik. İşte bu kazançlar bütünü iş dünyasındaki uzun ve yorucu yolculukda benim için önemli bir farklılık ve farkındalık yarattı.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İlgili dökümanlar