Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

KÜLTÜR, SANAT VE SPOR ETKİNLİKLERİ

 Üniversitemizde işbirliği içinde hareket eden öğrenciler, akademik ve idari personel birbirinden başarılı akademik, kültür, sanat ve spor etkinliklerine imza atmaktadırlar.

Birçok kültür, sanat ve spor etkinlikleri arasında her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ve katılınan etkinlikler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Bahar Şenlikleri: Her yıl ikinci yarıyılın tamamlanmasına az bir zaman kala Yıldız ve Davutpaşa Kampüs’lerinde düzenlenir.
  • Yılın Yıldızları Ödül Töreni: İşletme Klübü tarafından her yıl düzenlenen törende, öğrenciler arası yapılan anket çalışması sonrası, 25 katagoride ödüller dağıtılmaktadır.
  • Kariyer Günleri: İşletme Klübü tarafından 2004 yılından bu yana en kapsamlı kariyer organizasyonu olarak gerçekleştirilen “Kariyer Günleri” iş dünyasının seçkin firmaları ile üniversitemiz öğrencilerini bir araya getirmektedir. Kariyer planlaması açısından son derece faydalı olan bu organizasyona öğrenciler tarafından da büyük ilgi gösterilmektedir.
  • Cep Sinemasında Düzenlenen Film Gösterimleri: Sinema Klübü’nün düzenlediği film gösterimleri vizyona yeni girmiş filmlerden seçilmekte olup Yıldız ve Davutpaşa Kampüs’lerinde indirimli olarak izlenebilmektedir.
  • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Tarafından Düzenlenen Müsabakalar: Üniversitemiz, çeşitli branşlarda en iyi şekilde temsil edilerek Türkiye şampiyonlukları da dahil olmak üzere başarılı dereceler elde edilmektedir.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

 Yıldız Teknik Üniversitesinde öğrenci kulüp çalışmaları Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Kulüpler; üniversitemize farklı coğrafyalardan ve yaşam koşullarından gelen öğrencilerin, önce yakın arkadaşlıklar ve dostluklar kurmalarını sağladıkları, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan organizasyonlarda ortak çalışma bilinci oluşturdukları, ders dışında gerçekleştirilen faaliyetlerle kendilerine artı değer kazandırdıkları, birer sivil toplum kuruluşu sorumluluğunda, bilgi ve kültürün paylaşıldığı 32 adet oluşumdur.

Bu kulüpler arasında İşletme Bölümümüz bünyesinde kurulmuş olan İşletme Kulübü de yer almakta ve gelenekselleşmiş faaliyetlerini her yıl arttırarak sürdürmektedir.