Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI İÇİN SIK SORULAN SORULAR

İşletme bölümüne e-posta yoluyla yüksek lisans programları hakkında çok sayıda soru gelmektedir. Bu nedenle özellikle aşağıdaki açıklamaların yapılması yararlı görülmüştür:

1-İşletme Bölümü İşletme Yönetimi (tezli ve tezsiz), İnsan Kaynakları Yönetimi (tezli ve tezsiz) ve İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim (tezli ve tezsiz) yüksek lisans programları açmaktadır. Tezli programlar yılda bir defa güz döneminde; tezsiz program güz ve bahar dönemlerinde açılmaktadır. Yüksek Lisans ve Doktora Programlarımızda kontenjanlar başvuru tarihlerinden önce güncellenir ve Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün web sayfasında duyurulur. Tezsiz Yüksek Lisans derslerimiz hafta içi 5 gün 18;30-21;30 saatleri arasındadır.

 

Programlar için YTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsüne başvurulur. Bu amaçla, YTÜ akademik takviminin ve Sosyal Bilimler Enstitüsünün duyurularının izlenmesinde yarar vardır.

 

2-TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

İşletme Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi ve İnovasyon Girişimcilik ve Yönetim Tezli YL programı yılda bir defa Güz döneminde açılmaktadır. 

Bilim sınıfı kontenjanı, İşletme Yönetimi için 15, İnsan Kaynakları için de yine 15 öğrenci ile sınırlıdır.

 

3-TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

İşletme Yönetimi Tezsiz YL programı daha çok çalışan öğrencilerimiz tarafından tercih edildiği için, dersler hafta içi hergün 18.30-21.30 saatleri arasında yapılır.

Tezsiz YL programına başvurabilmek için Lisans bitirme notunun en az 2.0 olması gerekmektedir.

Tezli  YL programına başvuru yapılırken, yabancı dil (KPDS;ÜDS) belgesi de istenir. KPDS ve ÜDS sınavına girmemiş olanlar, YTÜ-SEM tarafından yapılan yabancı dil yeterlilik sınavına katılabilirler. Bunun için YTÜ akademik takviminde yer alan bilgilerin izlenmesi gerekir. KPDS, ÜDS veya TOFEL belgesi olanların yeniden yabancı dil sınavına girmelerine gerek yoktur.

Programlara başvurusu kabul edilenler, mülakata katılırlar.

Tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarına yatay geçiş yoluyla öğrenci alınmamaktadır.